Direct naar inhoud

U heeft nog geen toestemming gegeven voor het plaatsen van cookies. Toestemming geven.

Herbeoordeling mogelijk voor mensen met ME/CVS

Als u ME/CVS heeft, heeft u misschien recht op een herbeoordeling van uw WIA-, Wajong-, WAZ- of WAO-uitkering.

Voorwaarden voor herbeoordeling

De kennis over de behandeling van ME/CVS is veranderd. Daarom is nu een herbeoordeling mogelijk. U krijgt misschien een herbeoordeling als alle volgende punten voor u gelden:

  • U heeft ME/CVS.
  • U bent door een arts van UWV beoordeeld voor een WIA-, Wajong-, WAZ of WAO-uitkering.
  • De arts stelde vast dat u niet genoeg gedaan heeft aan uw herstel, omdat u geen cognitieve gedragstherapie (CGT) of graded exercise therapy (GET) heeft gehad.

Aanmelden voor herbeoordeling

Als u denkt dat u een herbeoordeling kunt krijgen, dan geeft u dit door via het formulier Melding Motie Raemakers.

Beslissing over herbeoordeling

Binnen 2 weken na ontvangst van uw melding krijgt u een brief van ons. Hierin staat of u voldoet aan de voorwaarden en of u een herbeoordeling krijgt. Als dat het geval is, dan krijgt u uiterlijk 8 weken na uw melding onze beslissing over uw herbeoordeling.

Als wij niet op tijd beslissen, nemen wij contact met u op. Bijvoorbeeld als de wachttijden voor een gesprek tijdens de beoordeling erg lang zijn.

Motie Raemakers

In 2019 heeft kamerlid Raemakers een politiek voorstel (motie) over ME/CVS ingediend. Hij heeft dit gedaan omdat de kennis over de behandeling van de ziekte is veranderd. De motie is door de Tweede Kamer aangenomen.

Mogen wij u kort nog wat vragen over uw chatgesprek?